Dziecięcy rower Kross

Jazda na rowerze dostarcza wielu radości i satysfakcji nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. W wieku dwóch lat zaczynają jazdę na rowerku biegowym, a potem przechodzą na trójkołowe, które są wstępem do jazdy na dwukołowych.

Jak wygląda rower z serii Polly?

kross pollyJeżeli chcemy zrobić czterolatkowi miłą niespodziankę, to możemy mu kupić rower. Na początku powinien on mieć dwa boczne kółka pomocnicze, które będą mu pomagać w utrzymaniu równowagi. Gdy maluch poczuje się wystarczająco pewnie, to kółka można odkręcić i zacząć prawdziwą przygodę na dwóch kołkach. Najlepszy dla dziecka jest rower Kross Polly, który został stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach. Jego rama jest wykonana z aluminium przez co cały rower jest dość lekki, bo waży niecałe osiem i pół kilograma. Posiada jedynie stalowy przedni widelec. Rowerek posiada dwa koła pompowane, a dwa dodatkowe, boczne są wykonane ze specjalnego tworzywa i są przykręcane do tylnego koła. Hamulce przednie i tylne są szczękowe, typu V-break, a więc idealne dla małych dzieci. Kierownica posiada regulację wysokości, więc rowerek Kross będzie rósł razem z pociechą. Wygodne siodeł w modelu Polly zostało wykonane z materiału PCV, tak samo jak uchwyty na bokach kierownicy, które zabezpieczają rączki przez zesunięciem się w trakcie jazdy. Aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy pedałami, zostały one wykonane z plastiku, bez ostrych zakończeń. Ponadto dziecięce modele rowerów firmy Kross posiadają specjalne osłonki na łańcuchy, dzięki czemu stópki dziecka są bezpieczne.

Rowerki Polly są dostępne w kilku kolorach dla chłopców i dziewczynek. Każdy model możemy doposażyć o mały koszyk na kierownicy na małe skarby kierowcy, lub miejsce na bidon z wodą do picia. Z takiego roweru z pewnością każdy maluch będzie zadowolony.

About the author: Łukasz